Live Poker

23 spillere videre til EPS Championship 2020, Finalen

Artikel foto: Kings Resort

Mindst 182 pokerspillere skulle vende tilbage på Kings Resort, søndag 10 januar 2020 for at spille med i Dag 2, af deres igangværende event European Poker Sport Chamiponship 2020. Denne mandag er feltet barberet ned til bare 23 spillere, som skal kæmpe om titlen og pengene.

Artikel foto: Kings Casino

Det er spilleren Bohdan Teslenko der har lagt sig i spidsen med 10.985.000 chips, men 1stpoker kan desværre ikke finde det Danske håb frem på den tilsendte liste fra Kings.

De sidste 23 spillere er:

First name Last name Nickname Nationality Chip count
Bohdan Teslenko   Ukraine 10895000
Diana Butz   Germany 10190000
Emanuele Ruggiero   Italy 8305000
    KALKO Germany 6785000
Jens Heggelmann   Germany 6020000
Oliver Frisch   Germany 6000000
Vladimir Minarik   Slovakia 4550000
Frank Schmitz   Germany 4400000
Alessandro De Michele   Italy 3720000
Shlomo Aviner   Israel 3390000
Frederic Clau Madeleine   France 3275000
    Tomy Lee Germany 3260000
Vasile Strugari   Romania 3125000
Bilegdemberel Banzragch   Mongolia 2910000
Anastasios Giovanoudis   Germany 2860000
Shavit Mey Raz   Israel 2690000
Marvin Achzenick   Germany 2550000
Christian Franke   Germany 2375000
Oleksandr Kostenko   Ukraine 2250000
Marcel Bahnemann   Germany 1780000
Ralf Nattke   Germany 1595000
    Mr.Friday Germany 1590000
Zhong Chen   Netherlands 895000

 

Back to top button
Close